Fotoğraf Evi
 
 
Magnum Photos
Türkiye Temsilcisi Fotografevi
Magnum Photos
İz Dergisi Dergi Arşivi
Fotografevi, dünyaca ünlü fotoğraf ajansı Magnum Photos’un Türkiye temsilciliğini yürütmektedir.
Türkiye’de fotoğraf kitapları, monografiler, portföyler, filmler, sergiler, televizyon, dergiler, günlük gazeteler, internet siteleri ve dijital medya dahil olmak üzere tüm mecralarda, içinde Magnum Photos üyelerinin çektiği fotoğrafların kullanılabilmesi için gerekli izinler Fotografevi’nden alınır.

Lütfen materyallerinizde kullanmayı plandığınız Magnum Photos görselleri için,  golnurcengiz@fotografevi.com e-posta adresinden ya da 0212 249 0202 no’lu telefondan Gölnur Cengiz ile iletişime geçiniz.

MAGNUM PHOTOS HAKKINDA

“Magnum bir düşünce topluluğudur, paylaşılmış insan kalitesidir, dünyada neler olup bittiğine dair meraktır, olup bitene saygıdır ve onu görsel olarak kaydetme arzusudur.”
Henri Cartier-Bresson

1947 yılında başta Henri Cartier-Bresson olmak üzere savaş fotoğrafçıları Robert Capa, David Seymour ve George Rodge tarafından kurulan Magnum Photos, fotoğrafçıüyelerinin büyük çeşitlilik ve farklılık gösterdiği bir kooperatiftir. Güçlü kişisel bakış açılarıyla Magnum fotoğrafçıları, dünya tarihini kaydediyor, üzerinde yaşayan insanları, kişilikleri, yaşanan olay ve durumları yorumluyor. New York, Londra, Paris ve Tokyo’daki dört yayıncı ofisi ve dünya çapındaki on beş acentası ile Magnum Photos basına, yayımcılara, reklamcılara, televizyonlara, galeri ve müzelere fotoğraf temin ediyor.

Magnum Photos arşivi, İspanyol İç Savaşı’ndan günümüze kadar, tarihteki başlıca olayların ve kişilerin görsellerini barındırmaktadır. Sanayi, toplum ve insanlar, merak uyandıran mekânlar, siyaset ve haber öğeleri, felâketler ve çatışmalar da dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden sürekli güncellenen bir profile sahiptir.

Magnum Photos arşivi, tüm dünya üzerinde hayatın her açısını ve bu muazzam belgesel fotoğrafçıları topluluğunun benzeri olmayan görüş algısını, hayâl gücünü ve dehasını yansıtır. Kısaca, kafanızda simgeleşmiş bir görüntü canlandığında kimin çektiğini ya da nereden bulabileceğinizi bilemiyorsanız, yüksek olasılıkla Magnum’dandır.

magnumphotos.com

 

 

< Geri Dön
 
 
web tasarım